Pálení rohoviny v ZOO Dvůr Králové

Ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas zve veřejnost na demonstrativní spálení nosorožčí rohoviny a slonoviny, které proběhne v zoologické zahradě ve Dvoře Králové v úterý 19. září.

Během akce s názvem Burn Horns Save Rhinos budou v zoo zničeny zásoby rohoviny a slonoviny, které byly v ZOO nashromážděny od roku 2014, kdy zde bylo zorganizováno první veřejné pálení.

Účast na ceremoniálu přislíbili významné osobnosti ochranářského světa – Richard Leakey, Paula  Kahumbu a Veronika Vařeková. Pro studenty to může být jedinečná příležitost setkat se s ochranářskou legendou Richardem Leakeyem.

Vstupné na ceremoniál je pro studenty a učitele zdarma. Na pokladně zoo stačí  nahlásit účast na ceremoniálu a jméno školy.

Pozvánka na ceremoniál s podrobnými informacemi a plakát.